SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uğur Can Kulik´le Masa Tenisinde Türkiye Şampiyonluğu Sevinci Yaşandı

Uğur Can Kulik´le Masa Tenisinde Türkiye Şampiyonluğu  Sevinci Yaşandı

13-15 Kasım tarihlerinde Sakarya’da yapılan Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda Termeli Bedensel Engelli Sporcu Uğur Can Kulik, 7. Klasman’da Türkiye Şampiyonu oldu.

Masa tenisi sporuna 6 yıldır emek veren Uğur Can Kulik’i müsabakalara hazırlayan hocası Hüseyin Uysal, “Uğur Can Kulik’in göstermiş olduğu bu başarı, hem bedensel engelli olan hem de engelsiz yaşamaya devam eden bütün insanlara örnek olabilecek niteliktedir. Terme şartlarında dar imkânlarla istenildiğinde, azmedildiğinde tüm hedeflere ulaşabileceğinin en önemli göstergelerinden biridir. Türkiye Şampiyonu olması en çok örnek oluşturması açısından önemlidir” dedi.

Masa Tenisi Antrenörü Uysal sözlerine şöyle devam etti: “Uğur Can 6 yıl boyunca masa tenisi çalışmalarında Terme Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu masa tenisi kurslarında yetişmiştir. Bu alanda ilçe spor müdürlüğümüzün hem malzeme, hem yer temini hem de turnuvalara katılması konusunda gerekli maddi desteğin sağlanması konusunda katkıları olmuştur. Katkılarından dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil İbrahim Kılıçaslan nezdinde tüm Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına ve İlçe Spor Müdürümüz Halil Seyrekli nezdinde tüm İlçe Spor Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederiz.”

    Uğur Can Kulik kimdir?

1995 yılında Terme Ahmetbey Köyü’nde dokuz çocuklu bir ailenin onuncu çocuğu olarak dünyaya gelen Uğur Can, ilkokulu Ahmetbey Köyü’nde bitirdikten sonra eğitim ve öğretimini Terme Cumhuriyet Ortaokulu’nda sürdürdü. Bu okulda okurken Beden Eğitimi Öğretmeni Fatma Yüksel Bozkurt’un teşvikiyle masa tenisi sporu ile tanıştı.

Daha sonra öğretim hayatına Terme Endüstri Meslek Lisesi’nde devam edecek olan Uğur Can, bu liseye kayıt olmadan bir yıl önce de babasını kaybetmişti. Lise yıllarında trafik kazasında yitirdiğimiz Elektrik Öğretmeni rahmetli Sinan Tuğal’ın Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açmış olduğu masa tenisi kurslarına devam eden Uğur Can, profesyonel masa tenisi eğitimini bu kurslarda aldı. Sinan Tuğal’ın vefatından sonra ise liseden mezun olacağı 2013 yılına kadar masa tenisi eğitimini şimdiki hocası Hüseyin Uysal nezaretinde sürdüren Uğur Can, masa tenisi sporunda kendini geliştirmeye devam etti.

      Uğur Can, konuştu.

Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonu Uğur Can KULİK ise çalışmaları ve geleceğe yönelik hedeflerini şu cümlelerle ifade etti: “Terme Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusuyum. Çalışmalarıma bu kulüp bünyesinde Terme Spor salonunda devam etmekteyim. Ayrıca zaman buldukça Fatih Anadolu Lisesinde de antrenman yapmaktayım. Fatih Anadolu Lisesinde bana bu imkanı sunan Beden eğitimi öğretmeni Gökmen YILMAZ’a teşekkür ederim.Masa Tenisi sporunu sevmemi ve öğrenmemi sağlayan Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu masa tenisi kursları oldu. Bu imkanı sağlayan Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederim.Antrenman yerimi ve  kullandığım spor malzemelerini  sağlayan İlçe Spor Müdürlüğümüzdür. Ayrıca katıldığım turnuvaların maddi imkanlarını da sağlayan İlçe Spor Müdürlüğümüze de teşekkür ederim. Türkiye şampiyonu oldum, çok mutluyum. Şimdi de Ocak ve Şubat aylarında yapılacak olan Milli Takım kampına davet edildim. İnşallah önümüzdeki yıllarda Türk milli sporcusu olarak Türkiye’yi temsil edeceğim. Bundan sonraki en önemli hedefim Avrupa’da Türkiye’ye madalya kazandırmak ve 2020 paralimpik Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmeye hak kazanmaktır. Başta rahmetli Sinan TUĞAL hocama , takım arkadaşım ve yardımcı antrenörüm Fatih TINKIR ’a ve halen antrenörlüğümü yapan Hüseyin UYSAL’a hayatımın daha mutlu ve sağlıklı olmasını sağlayan masa tenisi sporunu bana öğrettikleri için minnettarım.Bedensel engelli veya engelsiz her kese masa tenisi öğrenmeyi ve oynamayı tavsiye ederim.”

Terme İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özer ERSOY;Halk Eğitimi Müdür Yardımcıları, Hüseyin Uysal,Eşref Tahir MAZLUM ve öğrencimiz Uğur Can KULİK ‘i makamında kabul etti.Yarışmada derece alan öğrencimize çeyrek altın hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak emeği geçen herkese teşekkür eder,öğrencimize başarılarının devamını dileriz.

 

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

 24-11-2015

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.