SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Terme’de Lise Öğrencilerine "Terör" Konferansı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, lise öğrencilerini terör örgütleri konusunda bilgilendirmek amacıyla konferans verdi.
Terme’de Lise Öğrencilerine "Terör" Konferansı

     Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, lise öğrencilerini terör örgütleri konusunda bilgilendirmek amacıyla konferans verdi.

    Terme Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen konferansta, devlete olan güvenin sarsılması ve Cumhuriyetin temel niteliklerinin değiştirilmesine dönük olarak faaliyet yürüten yıkıcı, bölücü ve irticai örgütlerin ve unsurlarının gençlik kesimi üzerinde olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesi, hedef olarak seçilen özellikle lise gençliğinin terör örgütlerinin tuzağına ve batağına düşmemesi için bilgilendirilmesi ve aydınlanması amacı ile konferans düzenlendi.

    Yapılan araştırmalarda yasa dışı örgütlerin kendilerine yandaş elde etmek için lise ve üniversite öğrencilerini hedef seçtiğini belirten Yıldırım, "Gençleri örgütlerine kazandırmak için ekonomik sıkıntı içinde olan gençlere ve öğrencilere vaatler sunarak kendi yanlarına çekmeye çalışıyor. ABD´de ikiz kulelere yapılan saldırı, terörün ne boyuta ulaştığını ve terörizmin ırkı, dini ve renginin olmadığını ortaya çıkardı." dedi.

    Yıldırım daha sonra slayt gösterisi eşliğinde öğrencilere, ülkede görünen terör faaliyetleri ve nedenleri, Türkiye´nin terör konusunda neden hedef ülke haline geldiği ve terör örgütleri hakkında geniş bilgi verdi.

10-03-201710-03-2017

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.