SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak Olimpiyatları Bilgisayar Dalında Karadeniz 3.sü

Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak Olimpiyatları Bilgisayar Dalında Karadeniz 3.sü

 

16 Haziran 2015 tarihinde Türkiye genelinde yapılan Tübitak Bilim Olimpiyatları’nda Bilgisayar dalında Devlet Okulları kategorisinde Samsun’da sınava giren öğrencilerimizden Alican AKTAŞ, Karadeniz Bölge 3.sü olmuştur. Okul Müdürü Bülent YILDIZ; “Başta Terme olmak üzere Samsun ilimizde ve daha sonra Karadeniz Bölgesi için büyük bir başarıya imza atmış bulunmaktayız. Devam eden başarılarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu başarımız Türkiye’nin en büyük kurumlarından Tübitak tarafından verilmiş olması da ayrıca okulumuz açısından büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Bu noktada başta Danışman Öğretmenimiz İdris SARI’ya , Bilgisayar Alan Bölümümüze,diğer öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencimize tebrik eder, başarılarımızın devam edeceğini temenni ederiz ” dedi.

Danışman Öğretmen İdris SARI , “ İki yıllık geceli gündüzlü çalışmalarımızın emeğini almaktan çok mutluyuz. Başarımızın temelinde öğrencilerimizin özverisi ve sistemli çalışmamız yatmaktadır. Tübitak gibi Türkiye’nin en saygın kurumundan böyle bir ödül almaktan dolayı da ayrıca gururlu ve sevinçliyiz. Bizlere destek veren başta Sayın müdürümüz Bülent YILDIZ olmak üzere okulumuza, başarısından dolayı öğrencimize ve bilgisayar bölümünün diğer güzide öğretmenlerine teşekkür ederiz. ”

Karadeniz Bölge 3.sü olan Alican AKTAŞ ise Çok gururlu ve çok sevinçli olduğunu belirterek “ Başta müdürümüz Bülent YILDIZ’a, özellikle bize emeği ve katkısıyla çok büyük destek veren ve başarımızın baş mimarı olan Danışman Öğretmenimiz İdris SARI’ya çok teşekkür ederim. Bizlere çok destek verdiler. Okul dışında yaptığımız çalışmalarımızda bizlere çok katkı sağladılar. Bizlerde bu başarıyla onların emeklerini boşa çıkarmadık. ” dedi.

Terme İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özer ERSOY;okul müdürümüz Bülent YILDIZ,danışman öğretmenimiz İdris SARI VE öğrencimiz Alican AKTAŞ’ı makamında kabul etti.Yarışmada derece alan öğrencimize çeyrek altın hediye edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak emeği geçen herkese teşekkür eder,öğrencimize başarılarının devamını dileriz.

AAA

 

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.