SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun İçin Okuma Vakti Başlıyor!

Samsun İçin Okuma Vakti Başlıyor!

07-02-2018


Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Oku, Anla, Yaşa” Projesi ile ilimizde okuma oranını artırmak, okuyan ve okuduğunu anlayan bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır. Kitap okumanın sadece okul, kütüphane ve ev ortamında değil tüm yaşam alanlarında olabileceği; bu nedenle okuma anlamında farkındalık oluşturarak, ilimizin her sokağında kitap okunmasını sağlamak ve çocuklarımıza örnek olmak için, tüm yüreklerin bir olarak hep birlikte kitap okumasının ne derece önem arz ettiği ortadadır. Bu amaçla “Samsun İçin Okuma Vakti” etkinliği hayata geçirilmiş bulunmaktadır.

 

Kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı Samsun’umuzda, “Samsun İçin Okuma Vakti” etkinliği kapsamında, okumanın ne derece önemli olduğunu vurgulamak adına, evlerimizde, işyerlerimizde, televizyonları, tabletleri, telefonları kapatıp çocuklarımızla ve büyüklerimizle birlikte her gün saat: 20:00´ de kitaplarımızla baş başa kalacağımız zamanların planlanmasının, aynı zamanda geleceğe olan en büyük yatırım olduğunu da unutmamalıyız.

 

Bu Proje geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza bilginin ne derece önemli olduğunu göstermiş ve geleceğimizin şekillenmesine ışık tutmuş olmakla birlikte şehrimizin “okuyan bir şehir” olmasına da katkı sağlanmış olacaktır.

 

 

Söz konusu projenin amacına ulaşması ancak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın destekleriyle mümkün olabilecektir. Bu bağlamda; projenin amaçları ve şehrimize olan katkısı düşünüldüğünde daha fazla kitleye ulaşmanın başarı oranını da artıracağı düşüncesinden hareketle, aşağıda yer alan açıklamalar da dikkate alınarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca desteklenmesinin okuyan bir şehir yolunda atılan büyük bir adım olacağı değerlendirilmektedir.

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.