SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurum Müdürlüklerinin Dikkatine !

2016 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.4.ç) maddesinde "Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 05-08 Eylül 2016 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacaktır." denilmektedir. Bu kapsamda; 

Not-01: Komisyonlar Başvuru Tercih Listesi, Başvuru Giriş İşlemleri, Başvuru Listeleme, Başvuru Onay İşlemlerinde kullanılacak olan ekranlara "E-Okul Bakanlık-MEM İşlemleri / Öğrenci Nakil ve Yerleştirme Komisyonu Nakil Tercih Başvuru İşlemleri" ekran menüsü altından ulaşabileceklerdir. İlgili menü ve alt ekran yetkileri İL MEM kullanıcılarına aktif edilmiştir. İL MEM - MEBBİS Yöneticileri tarafından İlçe MEM Komisyon kullanıcılarına gerekli yetkilerin sistem üzerinden aktif edilmesi gerekmektedir. 

Not-02: Komisyonlarca Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları 05-08 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezi olarak yapılacaktır. 

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.