SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özer ERSOY´un Ortak Sınavlar (TEOG) Mesajı

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Özer ERSOY´un 25-26 Kasım 2015 Tarihlerinde yapılacak Olan Ortak Sınavlar Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özer ERSOY´un Ortak Sınavlar (TEOG) Mesajı

 

 

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler, Saygıdeğer Öğretmenlerim;

25-26 Kasım 2015 tarihlerinde 8.Sınıf öğrencilerinin katılacağı Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında Türkiye genelinde merkezi ortak sınavların birincisini bugün gerçekleştireceğiz.  

Sevgili Öğrenciler;

Unutmayınız ki, bu sınavlar; kişiliğimizi, zekâmızı, değerli olup olmadığımızı belirleyen bir araç değildir. Derslerimizde neyi ne kadar öğrendiğimizi ölçen, bize kazanmış olduğumuz bilgilerin değerlendirilmesi, eksik olduğumuz konuların fark edilmesi ve böylece daha planlı ve aralıklı çalışarak zamanımızı etkili kullanmamıza fırsat veren bir uygulamadır. Asla zekâmızın bir göstergesi, geleceğimizin tek belirleyicisi değildir. Özellikle uykusuz kalıp bedenimizi ve ruhumuzu zayıf düşüren, bizi strese sokan bir süreç hiç değildir. Olmamalıdır da…

Değerli Veliler;

Bu sınav tek belirleyici değildir. 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanları ve 8.sınıf ortak sınav puanı ortalaması toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünecek ve 500 üzerinden ortaöğretime yerleştirme puanı belirlenecektirÖzetle çocuklarımızın üç yıllık çalışmasının ortalaması alınarak Ortaöğretime Yerleştirme puanı belirlenecek. Bu nedenle çocuklarınızı herhangi bir stres, heyecan ve telaşa sokmadan ve özel bir hazırlık yapmadan diğer günlerdeki gibi gönderiniz okuluna.

Çocuğunuzla birlikte, sadece bu sınav için değil öğretim hayatı boyunca uygulayabileceği bir çalışma planı oluşturunuz. Çocuğunuzun; zamanını planlayarak, uygun çalışma ortamı hazırlayarak, not tutmasını, derste aktif katılıp dinlemesini, özet çıkararak, belli aralıklarla tekrar edip hafızasını güçlendirmesini ve başaracağına inanmasını sağlayacak bir plan oluşturunuz ve uygulayınız. Sınavdan alacakları sonuç her ne olursa olsun olumsuz tepki vermeden öğrencilerimizin destekçisi olarak yer almalısınız yanlarında…

Saygıdeğer Öğretmenlerim;

Sizlerin;  bu sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanması, emek verdiğimiz, yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin güven ve huzur içerisinde sınavı bitirmeleri için üzerinize düşen görevleri hakkıyla yerine getireceğinize inancım tamdır.

Hepinize şimdiden teşekkür ediyor, sınavın ilçemiz için hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını diliyorum.

 

                     Özer ERSOY    

   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.