SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer ERSOY´un İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer ERSOY´un İlköğretim Haftası Mesajı

          Eğitim; gelecek neslimizin toplum yaşayışında yerlerini alabilmesi için gereken bilgi, beceri ve anlayışlar kazanmalarını ve kişiliklerini geliştirmelerini sağlayan ve ölüme kadar devam eden vazgeçilmez bir etkinliktir. Bilgiyi üreten, paylaşan ve yeni anlayışlar geliştiren bir nesil; vatanımız için büyük bir zenginliktir ve kazanımdır. Bu önemli ve büyük zenginliğin yolu da uygun, doğru bir eğitimden geçmektedir.

            Sınırların kalktığı küreselleşen dünyamızda ekonomi, bilim, kültür, sanat vb. konularda bir adım öne geçmek isteyen uluslar; örgün veya yaygın her türlü metot ile eğitimi ,öğretimi geliştirmek ve çeşitlendirmek zorundadır. Dönemin şartlarına uygun biçimde eğitim almış bireylere sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi hususunda da mutlaka üst sıralarda yer alacaktır.

             Bireyler; eğitimle yalnızca bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. Bu yüzden insan olmanın temel şartı, eğitimdir. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek eğitim yolu ile mümkündür. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vurguladığı gibi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmektir.’’ Bu amacı gerçekleştirebilmek için ezberci olmayan, merkezinde insanın olduğu, öğrencilere bilgiyi üretmeyi ve kullanmayı öğreten, çağdaş bir eğitim sistemine ihtiyaç vardır. Çalışmalarımız ve yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir.

             Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını bilen, kendine güvenen, özgür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen nesiller yetiştirmek; ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, bizlere düşmektedir. Bu amaç uğruna değerli öğretmenlerimizin fedakârca çalışacaklarına güvenimiz sonsuzdur.    

            Geleceğimiz olan çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek için tüm imkânlarımızı vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Özellikle ilçemize yeni kazandırılan eğitim yuvaları ile öğrencilerimizi rahatça ders yapabilme imkanlarına kavuşturduk. Bu eğitim gayreti içinde başta öğretmenlerimiz, eğitim yöneticilerimiz ve velilerimize en samimi duygularla teşekkürü borç bilirim. Bu duygu ve düşüncelerle başta kıymetli öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

   

                                                                                                                                      Özer ERSOY

                                                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.