SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım;

 

         Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

          Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

        Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.

          Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adamaktadır.

           Öğretmen, çiçeklere kol kanat geren, onların ihtiyacı olan ışık ve suyu hiçbir karşılık beklemeden veren bir güneş gibidir.

         Bir öğretmen için en büyük mutluluk, öğrencisini en güzel yerde görmektir. Yıllar sonra bir öğrencinin, öğretmenine küçücük bir tebessümle selam vermesi bir öğretmen için en güzel karşılıktır.

         Çiçeği bahçıvan, kuzuyu çoban, kartalı yaban, insanı da öğretmen yetiştirir. İnsanı yetiştirmek hepsinden zordur. Çünkü bu yolda, öğretmenin aşması gereken zorluk bir tane değildir. Öncelikle cehaletle mücadele eder öğretmen. Yokluk ve fiziki şartlar zorlar öğretmeni ama o yine de yılmaz. An gelir, kendisiyle mücadele eder. Öğrencileri için elinden gelenin fazlasını yapıp yapmadığını sorgular Bir öğrencisinin ayağına diken batsa öncelikle kendini suçlar o dikeni yoldan almadığı için.

           Onun için en güzel yaşam dünyanın bütün çiçeklerinin gülümsediği, dünyanın her yerine elvan elvan kokular yaydığı bir hayattır.     

           Öğretmenlerimizi bir gün değil, hayatımızın her anında hatırlamamız gerektiğini unutmayalım.

           Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.                                            

 

                                                                                                                            Özer ERSOY

 

                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                  

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.