SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Özer ERSOY’un İlköğretim Haftası ve 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Özer ERSOY’un İlköğretim Haftası ve 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı


     Yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızı ülkesine ve ülkesinin ülküsüne sahip çıkan, bayrağını çiğnetmeyen, milletine gönül borcu olan sağlam bir karakterle yetiştirmek yegâne vazifemizdir. İfa edilen bu kutsal vazifenin ne kadar mühim bir mesele olduğunu 15 Temmuz gecesi gördük, yaşadık.  O gece çocuğundan yaşlısına her bir ferdimizin vatan aşığı, memleket sevdalısı olduğunu gördük.

      Tüyleri diken diken eden, dünyada hiçbir millette görülmeyen, adına bir destan yazılabilecek o tarifi ne mümkün kahramanlık alametleri ecdadımızdan çocuklarımıza sadece kanla değil, aynı zamanda eğitimle ve kültürel mirasla geçen kazanımlardır. O geceden itibaren bir şeyi daha tekrar hatırladık. O da eğitimin kötü emelli insanların elinde nasıl tahrip gücü yüksek bir silaha dönüştüğüdür. Ancak, devletimiz tüm kurumlarımızda olduğu gibi eğitim yuvalarımızda da her türlü tedbiri alarak, vatanına sevdalı öğretmenlerimizin eliyle çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi imkânları seferber etmeye devam etmektedir.

      Hiç şüphesiz Millî Eğitim olarak en büyük şiarımız; günümüz dünyasında ekmek ve su gibi hayati bir ihtiyaç olan eğitim konusunda, kendisine ve topluma karşı sorumluluk taşıyan, çağa ayak uydurmakla kalmayıp, ecdadı gibi çağ açıp çağ kapayan, vatanına ve milletine âşık nesiller yetiştirmektir.

      Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım,

      Yeni nesillerin insan haklarına, insanlara ve düşüncelere saygılı, hoşgörülü, yeteneklerini geliştirebilen, düşünebilen, bilgiye ulaşabilen, çok okuyan, demokrasiyi, modern dünyanın değerlerini bilen bireyler olarak yetiştirilmelerine büyük önem verdiğimizi bilmenizi istiyorum. Çocuklarımızı, vatanına ve milletine hayırlı birer evlat olarak yetiştirmeye gayret edeceğinizi biliyorum.

      Değerli Veliler,

     Yönetici ve öğretmenlerimizle el ele vererek, çocuklarımızın önündeki engelleri birlikte aşacağımıza, bizden desteklerinizi hiçbir zaman esirgemeyeceğiniz konusunda müsterihim. En büyük destekçimiz, yardımcımız daima sizler oldunuz.

      Bu duygu ve düşüncelerle, 53 okul ve kurumumuzda görev yapan yöneticilerimiz, 722 öğretmenimiz, 12.228 öğrencimiz, velilerimiz ve eğitimin her kademesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunar, İlköğretim Haftası ve 2016–2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize ve Terme’mize hayırlı olmasını dilerim.

       Ayrıca Gaziler Günü olması vesilesiyle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, 15 Temmuz şehitlerimiz dâhil tüm şühedaya ve kahraman gazilerimize şu aziz vatanın bir ferdi olarak saygı ve şükran borcumu bildirir,

      Hepinize saygılar sunarım.                    

 

    Özer ERSOY

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

   

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.