SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Danışma Kurulu Toplantısı

İlçe Danışma Kurulu Toplantısı

 

Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Danışma Kurulu Toplantısı 11 kasım 2015 Çarşamba günü yapıldı. 

Toplantıya Belediye Başkan yardımcısı Kamuran TOKER, İl Genel Meclisi üyesi Fikret OY, sivil toplum kuruluş temsilcileri, merkez okul/kurum müdürleri ve rehber öğretmenleri katıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma ARPACI başkanlığında yapılan toplantıda;

*İmam Hatip Lisesi ve Orta okullarının durumları, Yahya Kemal ilkokulunun derslik ihtiyacı,

*Okullarımızdaki Yetim öksüz ve fakir öğrencilere yapılacak yardımlar,

*Meslek Yüksek Okulu ile işbirliği çalışmaları

*Cumhuriyet ilk/orta okulunun  çevre düzenlemesi

*Halk Eğitimde açılabilecek kurslar ve kurslara katılım

**Okul güvenlikleri ve zararlı alışkanlıklarla mücadele,

*Okullarımızdaki çöp konteynırı, oturma bankları ve çevre temizliği başta olmak üzere Eğitim öğretimin kalitesini artıracak bir konu görüşülerek, İlçe Milli Eğitim, belediye, sivil toplum kuruluşları ile kısa, orta ve uzun vade yapılacak işlerin planlama kararı alındı.

Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan ve açılacak olan kurslara özellikle muhtarlarımızdan desteklerinin devamı istendi.

Terme Belediyesinin, Eğitim konusunda verdiği desteğin artarak devam edeceğini belirten Belediye Başkan yardımcısı Kamuran TOKER, elimizden gelen desteği ve hizmeti vermeye çalışıyoruz, ivedi sorunların ilçe milli eğitim müdürlüğünce tespit edilerek el birliği ile çözüme kavuşturabileceklerini ifade etti.

Toplantıda İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafında Terme Gençlik Merkezinin faaliyet alanları ve çalışmaları tanıtıldı, okullarımızın Gençlik merkezinden faydalanma yolları anlatıldı

a1a1a1a1a1a1a

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.