SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

82 Yaşında Bir Genç !!!

82 Yaşında Bir Genç !!!

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen eğitim konferansları için ilçemize davet edilen Prof.Dr. Aytaç AÇIKALIN üç farklı konferans verdi. Velilere, Öğretmenlere ve Öğrencilere ayrı  ayrı konferans düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz  yıl içerisinde benzer etkinlikleri yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Eğitim camiasında saygın bir yeri bulunan ‘Okul Yönetimi ve Eğitim Uzmanı’ Sayın AÇIKALIN , 82 yaşında olmasına rağmen enerjisi ile adeta dinleyenleri hayretler içerisinde bıraktı. 82 yaşında olmasına rağmen 18 yaşındaki bir gencin şevk, istek ve enerjisi ile konferansları gerçekleştiren Sayın AÇIKALIN eğitim sistemimizdeki önemli noktalara vurgu yaparak ,hayattaki asıl gayenin karakterli, kişilik sahibi ve mutlu bireyler yetiştirmek olduğu hakikatini dinleyicilere hatırlattı. Altmış iki yıldır eğitim sisteminin her kademesinde görev yapan üstelik bu alanda akademik anlamda zirvede bulunan bir kişinin ilçemizde misafir edilmesi bilgi ve tecrübelerini aktarması muhakkak ki ilçemiz eğitimi açısından çok önemli kazanımlar elde edilmesini sağlayacaktır.

Sadece on ikinci sınıf öğrencilerine dönük olarak verilen konferansı tek başına değerlendirecek olursak, ülkemizde bir Profesörden ders almadan üniversite bitiren yüz binlerce öğrenci varken ilçemizde ki lise öğrencilerinin bir Profesörle tanışması onun konferansına katılması ve eğitim hakkındaki tecrübe ve bilgilerini dinlemesi bile başlı başlına ilçemiz gençleri için büyük bir kazanım oluşturmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  davetini geri çevirmeyip icabet eden Sayın AÇIKALIN başta olmak üzere organizasyonu düzenlenmesinde emeği geçen ve konferanslara katılan herkese teşekkür ederiz.

29-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-2017

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.