SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015/2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

2015/2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

    İlçemizde 12.658 öğrenci ve 825 Öğretmen tatile başlayacaktır. Öğrenci ve öğretmenlerimize tatil süresince sağlık ve esenlikler diliyorum. 

   Oldukça yoğun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde, bir eğitim öğretim yılını daha tamamladık. Yıl boyunca öğrencilerimizin, başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Türkiye´yi yarınlara taşıyacak yeni neslin özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve rekabet gücüne sahip, Millî ve manevi değerlerle yoğrulmuş bireyler olması için çabaladık.

     Değerli velilerimiz; 

      Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkânı vermektedir. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınızı görmenizi sağlar. Anne ve babaların sorumluluğu çocuklarının en iyi ortamlarda eğitim almasını sağlamak ve maddi imkânlarını seferber etmekten ibaret değildir. Çocuğunuzun, yeteneklerini keşfetmeye çalıştığı ve geleceğe ilişkin önemli yönelimler sergileyeceği bu dönemde maddi desteğiniz kadar ona sunacağınız manevi desteğin sağlayacağı huzura da ihtiyacı olacaktır. Bu sebeple hep birlikte bir empati yapalım ve onun beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamaya çalışalım. Karneler belli bir dönem içerisinde öğrencilerin sergilediği başarıyı gösterir.

     Sevgili öğrenciler; 

        Başarınız sadece sizin çabanızla ortaya çıkmaz. Bu sebeple aldığınız sonuçları tüm eğitim hayatınızı niteleyecek şekilde yorumlamayınız. Bugün başarılıysanız ve iyi bir karne almışsanız, bu yarını ihmal etmeniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız. Bugün notlarınız kötü olsa da bundan sonra sergileyeceğiniz bilinçli çalışma ve çabalar sizi daha iyi noktalara götürecektir. Ayrıca; Bu hafta sonu başlayacak LYS sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

      Saygıdeğer Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz;

      Bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade eder verdiğiniz emekler için şahsım, kurumum ve Terme halkı adına teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleği hem zihin hem de gönül işidir.

       Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir tatil diliyorum.

 

Özer ERSOY

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.