SAMSUN TERME İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ü Anma Etkinlikleri

10 Kasım Atatürk´ü Anma Etkinlikleri

10 Kasım  Atatürk´ü Anma etkinlikleri  İlçemiz Cumhuriyet Meydan’ın da  saat 09:00’da  Atatürk Anıtına Çelenk sunma  töreni ile başlandı.Törene Kaymakamımız İlyas GÜN, Garnizon Komutanı Hacı GÜLMAN ,  Belediye Başkan Vekili İsmail Sezai UZUN , Cumhuriyet Başsavcısı Çağlar DİLEK Saat 09:05 ‘de saygı duruşu yapılarak ,  İstiklal Marşı okundu.Ardından İlçe merkez okullarımızdan Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi’nin düzenlemiş olduğu Anma programı için Belediye Kültür merkezine geçildi.

Belediye  Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Murat AYDIN, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamı,Türk kurtuluş savaşında gösterdiği olağan üstü başarı  ve yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetinin  ilke ve devrimleri hakkında  bilgi verdi.

Konuşmalar ve şiirlerin ardından Okulumuz Öğrencilerinin hazırladığı Atatürk Oratoryosu  ve okul korosunun  sunduğu müzik dinletisi yapıldı.Sahnelenen oratoryo ve müzik dinletisi Kaymakam İlyas GÜN , protokol üyeleri ve salonda bulunan tüm izleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

                İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak programın hazırlanması ve sunumunda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

a1a1aa1a1a1a1a1

Fenk Mah. Çarşamba Cad. Hükümet Konağı Kat 4 P.K. 55600 TERME/SAMSUN - 0 (362) 876 68 15 - 876 40 55 - 876 25 95

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.